Pláž u moře

Reality na Floridě a pojištění nemovitosti


Dovolená: Amerika | Přečteno: 1 535x

Riziko v podobě poškození nemovitosti je především na Floridě vyšší než v ČR (nepočítáme-li stavby v záplavových oblastech). V tropickém ráji totiž často hrozí zničující hurikány, bouřky, záplavy či požáry vzhledem k nevyzpytatelnosti tamějšího počasí.

Vzhledem k těmto skutečnostem se vyplatí každou nemovitosti pořádně pojistit. Pojištění nemovitostí na Floridě má však některá specifika, které bude vhodné v tomto článku rozebrat.

Čím novější a konstrukčně vyspělejší dům, tím nižší pojistka

Je to skutečně tak. V případě nové stavby můžete dosáhnout na mnohem nižší pojistku než u starého domu bez funkčních ochranných prvků. Doporučujeme na to myslet rovnou při nákupu domu na Floridě, abyste nebyli později výši pojištění nemile překvapeni.

Způsob pojištění se také samozřejmě liší podle typů staveb. V ČR se například běžně rozlišuje mezi pojištěním domu rodinného a rekreační stavby, protože v případě např. chaty v chatové oblasti reálně existuje větší riziko vloupání. Na Floridě se často v některých pojišťovnách kalkuluje s umístěním domů, zda se nachází na periferii velkého města, liší se podle různých ulic a čtvrtí apod.

Pojištění domu včetně jeho vybavení?

Další aspekt, který si budete muset rozmyslet, spočívá v tom, zda budete chtít pojistit dům včetně jeho vybavení nebo bez. Tuto možnost doporučujeme zejména u domů s luxusním vybavením (starožitnosti, drahá elektrotechnika, …).

Co dále ovlivňuje pojištění na nemovitosti na Floridě?

Stejně jako v ČR je důležité, zda se nemovitost nachází v tzv. záplavové oblasti. Pokud ano, pojistka je mnohem vyšší a musíte sáhnout po dražším tarifu podle toho, jaký má daná záplavová oblast stupeň rizika záplav.

Nejen riziko záplav, ale také silných bouřek se silnými nárazy větrů. Způsob ochrany střechy proti silným větrům také ovlivňuje výši pojistky – zde záleží na individuálních požadavcích dané pojišťovny.

Možná úsměvné vám přijde, že na Floridě se řeší věci jako vzdálenost nemovitosti od hasičů. Čím blíže jste požární stanici, tím dosáhnete na levnější pojistku. U nás nic takového neexistuje.

A v neposlední řadě záleží i na stáří budovy. Novější stavby často splňují přísnější bezpečnostní kvóty než domy starší, tím pádem jsou pojistky levnější.

Nevíte si s pojištěním nemovitosti na Floridě či v USA rady? Kontaktujte odborníky ze specializované kanceláře Florida Club a nechte si poradit!

Hodnocení

(Zatím bez hodnocení)
Loading...

Další tipy na dovolenou