Pláž u moře

Francie – levné zájezdy a last minute


Francie je jeden z nejdůležitějších států Evropy. Povrch tvoří několik pohoří a rozlehlé nížiny proslulé zejména vinařskými oblastmi vhodnými k cykloturistice (Tour de France) a turistice. Pásma francouzských Alp (zde se tyčí nejvyšší hora Evropy Mont Blanc 4810m) přesahují Pyreneje rozlohou i nadmořskou výškou. Obě pohoří jsou z části zaledněné, francouzské středohoří je rozrušené hlubokými pavučinami řek. Najdeme zde i vrcholky hor, jež mají sopečný původ. Nížiny na severu a západě mají přímořské klima s mírnými zimami.

Léta jsou teplá a nachází se tu rozsáhlé zelené louky a pastviny. Nejnavštěvovanějším a nejdůležitějším městem je hlavní město Paříž s více než 10 mil. obyvateli. Historické jádro města se tyčí kolem ostrůvků na Seině a obklopuje široký rozptyl dělnických čtvrtí a menších předměstí. Mezi nejvýznamnější přístavy patří La Havre, Bordeaux a Marseille.

Francii patří i několik závislých území:
– Afrika: Réunion
– Amerika: Francouzská Guayna, Guadeloupe, Martinik, St. Pirerre, Miquelon
– Oceánie: Francouzská Polynésie, Nová Kaledonie, Wallisovy ostrovy

Je členskou zemí Severoatlantické aliance (NATO) a je jedním ze zakládajících členů Evropské unie (EU).

Počet obyvatel: 60 000 000 obyvatel; Rozloha: 550 000 km2

Ve Francii žije mnoho přistěhovalců z Afriky (muslimové). Velmi rozvinutý průmysl (Renault, Peugeot, Citroen), kosmetika (Chanel), oblečení.

Ve Francii určitě také vyzkoušejte její výbornou kuchyni – sýry (Romadur), vína (Champagne), …

Champagne je proslulá vinnařská oblast, kde se mimo jiné rozkládají města Remeš a Eparnay.

Francouzské Alpy

Dovolená: Francie | Přečteno: 2 642x

Jsou centrem hlavního lyžařského dění ve Francii, ale i v létě jsou Alpy vyhledávány pro svou krásnou přírodu – ideální pro pěší turistiku nebo horská kola. Zimní rekreační střediska se špičkovou výbavou (sauny, posilovny, luxusní pokoje), nespočet upravených sjezdovek a hlavně nezapomenutelná příroda a hory, takové jsou francouzské Alpy.

Štítky: ,

Paříž

Dovolená: Francie | Přečteno: 2 616x

Paříž je hlavní město Francie a zcela právem je považováno za jedno z nejkrásnějších a neromantičtějších měst na světě. Za zhlédnutí tu stojí mnoho památek, muzeí, galerií nebo zahrad. Mezi nejvýznamnější patří pařížský Louvre, Eiffelova věž, kulturní centrum, zámek Versailles, La Défens (moderní stavba Grande Arche). Navštívit Paříž je téměř nutnost – vyfotit se u Eiffelovky, projít si krásné bulváry a nahlédnout do obchodů s kvalitními parfémy, s oblečením světových značek a kosmetiky, ubytovat se … číst celé

Štítky: