Pláž u moře

Belgie – levné zájezdy a last minute


Belgie leží v západní Evropě jižně od Nizozemí. Hlavním městem je Brusel, je střediskem národní kultury, obchodu a centrum Evropské Unie. Za zmínku stojí také světový námořní přístav Antverpy s rozsáhlými loděnicemi a dalším strojírenským, potravinářským a chemickým průmyslem – slouží jako důležitý zprostředkovatel vývozu do jiných zemí. Belgie je průmyslově velmi vyspělý stát s vysokou koncentrací výroby kvůli její poměrně malé rozloze.

Počet obyvatel: 10 000 000; Rozloha: 31 000 km2
Národy: Vlámové (Holandština); Valoni (Francouzština)

Valonsko leží na jihovýchodě a Vlámsko na severozápadě. I když vztahy mezi nimi nejsou zrovna nejlepší, k turistům jsou vždy milí. V Belgii jsou lidé velmi pracovití, města jsou dobře udržovaná. Brusel jako „hlavní město Evropy“ určitě navštivte.

Brusel, Antverpy, Gent, Bruggy

Dovolená: Belgie | Přečteno: 3 077x
Brusel, Antverpy, Gent, Bruggy

Brusel Hlavní město Belgie, dvojjazyčné město s promíchanou vlámskou i valónskou kulturou, žije zde mnoho cizinců. Můžete navštívit zajímavé památky: Atomium, střed města Grand a budovy evropských institucí, ve kterých se jedná z velké části o chodu EU. Antverpy Přístav Antverpy je centrem obchodu a průmyslu, tento lodní přístav patří k největším v Evropě. Gent Gent je známé především jako studentské město, v centru najdete nespočet barů a je i ideálním místem pro pořádání festivalů … číst celé

Štítky: , ,